Już pierwszy dzień wiosny za nami tak jak i pierwsze słoneczne wiosenne dni. Chce się krzyczeć: „Słoneczna wiosno trwaj!” A wraz z nią ruszamy do działania! Nic tak pozytywnie nie pobudza jak poczucie, że się dzieje! Co zatem warto zrobić wiosną? Oto kilka inspiracji:

ZAARANŻOWAĆ BALKON LUB PATIO

To jest m.in. i moje postanowienie na tę wiosnę. Nie mam podwórka przy bloku ani niczego na kształt ogrodu, ale… gdyby tak się pokusić i zmienić nasz balkon? Czy nie wspaniale jest usiąść ciepłym popołudniem przy stoliczku i poczytać książkę? Albo wieczorem przy lampce wina porozmawiać z mężem na dworze? Poza tym, mam ochotę na mini hodowlę ziół, a także ogródek dla dzieci. To byłaby wspaniała zabawa! By zobaczyły jak wzrastają rośliny! Już nie mówiąc o tym, że zieleń wspaniale uspokaja. Kilka inspiracji znalazłam w tym filmiku:

CIĘTE KWIATY W WAZONIE

Jakoś trudno mi o tym przy wiośnie nie pomyśleć. Cięte kwiaty w wazonie od razu wprowadzają efekt elegancji i przytulności. Choćby nawet ten bukiet z łąki! Niech w domu pachnie ogrodem! To taki prosty trick, by ożywić wnętrze, a zarazem coś zmienić w swoim najbliższym otoczeniu!

ZAŁÓŻ KOLOR

To oczywiście o ciuchach! Nie znudziły Wam się już te czarne kozaki i siermiężne szare płaszcze? Czy nie fajnie by było trochę zaszaleć i w szafie mieć coś efekciarskiego i kolorowego? Ostatnio odkryłam polską projektantkę Tabanna, która proponuje odważne nasycone kolorem wzory. Kupiłam sukienkę i jestem zachwycona! Nosi się jak druga skóra i to skóra w fantazyjne wzory! Polecam zatem zmiany w szafie!

ZAKOCHAĆ SIĘ LUB ZADBAĆ O MIŁOŚĆ

Wiosna sprzyja zakochaniu. Wraz z życiem dookoła budzi się w nas większa otwartość na nowe znajomości. Kto z Was zakochał się wiosną? No właśnie! Ja też! A dla tych, co już sparowani, mam propozycję… A jakby tak ponownie zakochać się w żonie lub mężu? O miłość trzeba dbać, walczyć, cały czas badać jej puls… W drobnych gestach i komunikacji tkwi niepowtarzalna siła! By znowu lepiej się poznać polecam książkę Garego Chapmana „5 języków miłości”. Ta książka jest fenomenalna! Dowiecie się z niej jak okazać miłość drugiej osobie i jak ona powinna Tobie okazać miłość, byś czuł/a się kochany/a!

POSPRZĄTAĆ Z MARIE KONDO

A jak już zaglądamy do szaf… Pewnie już część z Was obejrzała serię na Netflixie o porządkach z Marie Kondo w roli głównej, a inni z kolei przeczytali książki Marie Kondo o sprzątaniu. Ja zrobiłam już i jedno i drugie i szczerze polecam, jeśli macie tendencje do gromadzenia i kompletnie nie wiecie jak wreszcie zorganizować sobie przestrzeń. U mnie było skomplikowanie w przypadku ułożenia rzeczy w szafach. Jednak z Marie Kondo naprawdę udało mi się osiągnąć przyjemny balans i zatrzymać przy sobie te rzeczy, które dają mi radość. Jeśli ktoś z Was chce, żebym zgłębiła ten temat na blogu, to dajcie mi znać i opowiem więcej, bo jestem Japonką i jej techniką sprzątania szczerze zainspirowana!

WSIĄŚĆ NA ROWER

Ruch, ruch, ruch! Każda forma aktywności fizycznej jest pozytywna w odpowiedniej ilości, ale nie każdą z nich można z łatwością wprowadzić w nasz codzienny rytuał. A rower taki jest zwłaszcza wiosną i latem! Do pracy rowerem? Do przyjaciółki rowerem? Z dzieckiem na rower? Z koleżanką zamiast na kawkę, to na rower? Może jak moja babcia..do sklepu rowerem? Tym bardziej, że dla mieszczuchów znajdą się przecież i rowery miejskie…:)

ZAKUPY WARZYWNO-OWOCOWE NA LOKALNYM RYNECZKU

No bo jak i czas wiosny, to i bardziej dojrzewająco w sadach owocowych i ogrodach warzywnych! A to oznacza zakupy u lokalnych rolników. Zwłaszcza wiosną i latem, gdy jest tak bujnie w przyrodzie, szukam na pobliskim ryneczku świeżych warzyw i owoców. Tak już mi tęskno do smaku pachnącego ziemią pomidora i truskawek z polskiego krzaczka! 🙂 Dla tych, którzy nie mają tyle szczęścia i mieszkają za daleko od wszelkich targowisk albo po prostu cenią sobie wygodę, sugeruję zamawianie żywności sezonowej on-line np. tutaj.

ODŚWIEŻYĆ STARE MEBLE

Wiosna to i remonty. A co Wy na to, żeby staremu fotelowi po babci dać nowe życie? Albo nie wyrzucać tych PRL-owskich muszelek i obić je jakimś pięknym materiałem? Teraz, gdy cieplej, pomalowane meble łatwiej schną i reperować je można także na dworze! Ile to „staroci” zyskuje drugie życie dzięki dbałości posiadacza…:-)

WCZEŚNIE WSTAWAĆ

Już kilka razy o tym wspominałam, ale się powtórzę, bo uważam, że dobry początek dnia, to i dobry cały dzień. Nie udaje mi się to często, ale wyobrażacie sobie zaczynać dzień ze wschodem słońca? Teraz, gdy jest dłuższy dzień i do tego słoneczny, nie byłoby miło do godziny 8mej rano mieć zrobione najważniejsze dla siebie sprawy rozwojowe? O tym jak to ugryźć pisał Hal Erald w swojej książce „Fenomen poranka”. Ta książka zmieni Wasze myślenie o wstawaniu!

CZAS NA GRILLA!

Już za chwilę uważam sezon grillowy za rozpoczęty! Myślę, że nikogo wielce nie trzeba zachęcać do relaksu grillowego. A może by w tej tematyce coś zmienić i w tym roku zaproponować znajomym… ognisko przy dźwiękach gitar? Co Wy na to?

Oczywiście oprócz tego na wiosnę warto spełniać marzenia, pomagać, dzielić się, poświęcać czas samorozwojowi, cieszyć się światem, jechać do Portugalii i czytać Magellankę! 🙂

A jakie są Wasze wiosenne inspiracje? Czekam z niecierpliwością! 🙂

A jeżeli podobał Ci się ten wpis, to zapraszam po więcej na:

Lub do sklepu, jeżeli interesują Cię materiały do nauki portugalskiego:

Beijos e até já!

Ania